Usuwanie rozstępów - zobacz, który krem na rozstępy jest najlepszy!

Usuwanie rozstępów - zobacz, który krem na rozstępy jest najlepszy!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Oliwka na rozstępy

Rozstępy to ten problem, którego nie sposób bagatelizować. Dotyka on ogromną ilość osób w różnym okresie życia. Pojawia się z rozmaitych przyczyn – szybkiego rośnięcia w okresie dojrzewania, przybierania masy mięśniowej podczas ćwiczeń oraz w trakcie ciąży. Liczba okresów ryzyka decydująca o ciągłym zagrożeniu pojawienia się na skórze nieestetycznych blizn i szram każe nam czuwać i nie zapominać o delikatności swojej skóry. Dlatego też każda metoda, każdy specyfik, który uznaje się za skuteczny, jest na wagę złota. Poznanie jego nazwy uważane jest przez wielu za coś niezbędnego do szczęśliwego życia.

Dlaczego dobry kosmetyk jest tak ważny?

Rozstępy nie są jednorodnym, typowym defektem skórnym. Mogą one występować na różnych partiach ciała, co decyduje o ich indywidualnym wyglądzie. Zdarza się, że pojawiają się niezależnie, czasem jednocześnie na brzuchu, piersiach, udach, pośladkach, pod kolanami. Ich leczenie wymaga czasu, cierpliwości oraz stosowania czasem drogich kosmetyków. Najlepsze efekty w walce z rozstępami daje zapobieganie wystąpieniu ich na skórze oraz walka z nimi w najwcześniejszych fazach, kiedy mają kolor zbliżony do maliny, a nie do zwykłej blizny. Czasami w walce, zwłaszcza gdy problem jeszcze się nie pojawił lub pojawił się i trwa w początkowym stadium, pomocne będą domowe sposoby, zwłaszcza oliwka na rozstępy.

Skąd bierze się magiczna moc oliwki?

Oliwka na rozstępy powstaje najczęściej z czarnej oliwki, czyli naturalnego produktu występującego w przyrodzie, wyróżniającego się działaniem ujędrniającym, dogłębnie nawilżającym, a to z kolei wpływa na zmniejszenie ryzyka występowania rozstępów. Preparaty dostępne w wygodnej do użytku konsystencji oliwki są bardzo praktyczne także ze względu na ich łatwą aplikację oraz niską cenę. To jedne z najtańszych kosmetyków na rozstępy.

Oliwkę można wykonać również samodzielnie, w zaciszu swojego domu. Gdy się na to zdecydujemy, być może będzie to nasz idealny kosmetyk na rozstępy – tani, skuteczny i znajdujący się zawsze pod ręką. Poniżej publikujemy przepisy na te kosmetyki.

Oliwka do masażu

Jakie zalety kryje za sobą ten specyfik? Przede wszystkim wykorzystuje moc Aloe Vera, składnika znanego od lat ze swoich doskonałych, uzdrowiskowych właściwości. Wykorzystuje również w swoim składzie witaminę A, która jest tym składnikiem kosmetyków, który decyduje o zdolności do odbudowywania zniszczonych komórek skóry. Wpływa na zwiększenie ich jędrności oraz elastyczności.

Jak przygotować taki specyfik? Potrzebna nam będzie: oliwa z oliwek, Aloe Vera, witamina E oraz witamina A. Składniki te mieszamy w następujących proporcjach: osiem łyżek oliwy z oliwek, cztery łyżki Aloe Vera, cztery kapsułki witaminy E, dwie kapsułki witaminy A. Składniki należy połączyć razem w jednym naczyniu oraz przechowywać w lodówce. Tak przygotowanym specyfikiem należy rano i wieczorem masować miejsca zagrożone występowaniem problemów.

Oliwkę do masażu oraz przeciw rozstępom można również kupić w gotowej formie. Proponuje ją producent Bubchen. Polecany przez niego preparat przystosowany jest do pielęgnacji różnych partii ciała, zwłaszcza narażonych na występowanie rozstępów w trakcie ciąży – bioder, ud, brzucha, biustu. Preparat nakładamy, wykonując delikatne okrężne ruchy. Substancjami czynnymi są w jego przypadku: olejek z dzikiej róży, olejek jojoba, olejek karite, aloes, olejek migdałowy. Nie musimy obawiać się o reakcje alergiczne nasze, czy karmionego piersią maluszka. Kosmetyk nie zawiera bowiem substancji zapachowych, środków barwiących, konserwujących. Wzbogacenie preparatu rumiankiem wpływa na jego łagodzące właściwości. Kosmetyk testowany jest dermatologicznie. Otrzymamy go w opakowaniu o pojemności 200 litrów.

Oliwka ujędrniająca

Niekiedy podczas wykorzystywania domowych metod przygotowywania kosmetyków warto wziąć pod uwagę jedną z właściwości kosmetyku, jaką jest ujędrnianie. Do powstania takiego preparatu potrzebne nam będą: łyżka oleju z pestek moreli, cztery łyżki masła kakaowego, 1 łyżka oleju sezamowego, kilka kropel świeżo wyciśniętego soku z cytryny, 1 łyżka witaminy E w płynie. Wszystkie składniki, dokładnie tak jak jest podane proporcjach, mieszamy w małej miseczce oraz podgrzewamy w mikrofali do momentu aż rozpuści się w niej mało kakaowe. Przelewamy do innego pojemniczka i wykorzystujemy do aplikacji na narażoną na rozstępy skórę. Do uzyskania satysfakcjonujących efektów należy stosować powstały żel-oliwkę dwa razy dziennie.

Konsystencję żelową ma również oliwka Penaten, pomagająca zapobiegać rozstępom. Jest to preparat idealny dla kobiet w ciąży. Jego zaletą jest przede wszystkim zdolność do zatrzymywania 10 razy więcej wilgoci niż są w stanie zrobić inne dobre kosmetyki na rozstępy. Skuteczność tego preparatu wyznaczana jest przede wszystkim stopniem nawilżenia, który przeciwdziała powstawaniu rozstępów.